KONST / Litografier / Färglitografi 9625370
*
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 maj 2015
kl 20:53:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/5 16:52:46
1
2.200 kr
18/5 13:31:38
2
1.200 kr
18/5 13:31:38
1
1.300 kr (Budbetjänt)
18/5 16:33:51
2
1.500 kr
18/5 16:33:51
1
1.600 kr (Budbetjänt)
18/5 16:51:43
2
2.000 kr
18/5 16:51:43
1
2.200 kr (Budbetjänt)
18/5 16:55:11
3
Vinnande bud
18/5 16:57:07
3
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
*
Ilon Wikland
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Läs om budbetjänten
nr 962 5370
Ilon Wikland
(f. 1930), Sverige
Färglitografi, Ilon Wikland (f. 1930), Dalarö, PT 10/11, motivet: 43x 52 cm, yttermått: 58x66 cm
Ilon Wikland, född 1930 i Estland, illustratör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 2.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 maj 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/5 16:52:46 | 1 | 2.200 kr |
18/5 13:31:38 | 2 | 1.200 kr |
18/5 13:31:38 | 1 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:33:51 | 2 | 1.500 kr |
18/5 16:33:51 | 1 | 1.600 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:51:43 | 2 | 2.000 kr |
18/5 16:51:43 | 1 | 2.200 kr (Budbetjänt) |
18/5 16:55:11 | 3 | Vinnande bud |
18/5 16:57:07 | 3 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalarö färglitografi grafik ilon wikland litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8291 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:28 -
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46